Громадянам “недружніх країн” почали блокувати вклади у російських банках
28 Червня 14:09
Іноземцям із «недружніх» держав почали обмежувати доступ до коштів на рахунках та депозитах у Росії через новий указ диктатора Володимира Путіна. Про це повідомили клієнти Сбера, ВТБ, Т-Банку та Альфа-Банку. Аналогічні скарги з’явились у тематичних чатах. Про це пише «Комерсант Український» з посиланням на російські пропагандиські ЗМІ.
З 1 червня указом № 377 Путін поширив на банківські вклади дію «контрсанкційного» указу № 95, який регулює виплати за позиками, цінними паперами та іншими боргами перед кредиторами з «недружніх» країн. Тепер банки зобов’язані перераховувати дохід за депозитами таких осіб понад 10 млн. рублів на місяць на спеціальні рахунки типу «С», розпорядження якими суттєво обмежене.
При цьому в указі не пояснюється, чи поширюються нові правила на всі вклади або лише на термінові, через що банки трактують документ по-різному. Одні блокують доступ до коштів, інші радять заздалегідь вивести гроші із депозитів. Право на проживання в Росії також не завжди допомагає уникнути заморозки: в одних випадках після надання доступу до рахунків відновлювали, в інших — ні. У ЦБ заявили, що за потреби випустять роз’яснення щодо застосування нових норм. Потерпілі клієнти можуть оскаржити обмеження, звернувшись до регулятора або до суду.
Опитані експерти вважають, що до роз’яснень ЦБ банки дотримуватимуться максимально обережного трактування нових вимог. До списку «недружніх» Росії входять країни Євросоюзу, США, Великобританія, Канада, Японія, Південна Корея, Австралія, Нова Зеландія, Швейцарія, Норвегія, Україна та низка інших держав.