США заявили про повне відновлення нафтових перевезень через Ормузьку протоку

25 Червня 15:47

Потоки сирої нафти через Ормузьку протоку аналогічні тим, що були до початку війни з Іраном. Танкери виходять з ключового водного шляху за допомогою військового ескорту, повідомило в середу, 24 червня, видання Reuters з посиланням на міністра енергетики США Кріса Райта, інформує «Комерсант Український» 

Дивіться нас у YouTube: важливі теми – без цензури

За словами Райта, за останні 24 години з протоки вийшло близько 20 мільйонів барелів сирої нафти. Це становить приблизно п’яту частину світового споживання, зазначає Reuters. 

“За останні 24 години через Ормузьку протоку пройшло 72 судна та 20 мільйонів барелів нафти, що повністю відновило доконфліктний потік,” – написав американський міністра енергетики в соцмережі Х.

Кріс Райт також зауважив, що навіть у випадку, якщо початкова угода про припинення конфлікту, яка була досягнута цього місяця, не буде чинною, надходження нафти буде продовжуватись. На його думку у Ірана не буде можливості закрити Ормузьку протоку у майбутньому через виснаження іранських військових ресурсів.

Читайте нас в Telegram: важливі теми – без цензури

Марко Рубіо: прохід Ормузькою протокою буде безплатним

Державний секретар США Марко Рубіо висловився щодо можливості платного перетину Ормузької протоки.

“Коли ми кажемо “відкрити протоки”, ми маємо на увазі “вільне відкриття проток”. Це міжнародні водні шляхи. Жодна країна на планеті не підтримає стягнення плати за проїзд у протоках. Цього не станеться. Трамп чітко це дав зрозуміти,” – написав Рубіо соцмережі Х в середу, 24 червня. 

Нагадаємо, що 17 червня президент США Дональд Трамп підписав Меморандум про взаємодію щодо Ірану. Подія відбулась у французькому Версалі. Допис про це з’явився у соцмережі Х Білого Дому. 

Документ було підписано у Версальському палаці. При підписанні були присутні держсекретар США Марко Рубіо та президент Франції Еммануель Макрон.





Читають зараз