Через дефіцит палива: у Криму почалися масові звільнення

28 Червня 18:12

Паливна криза в Криму почала бити по місцевому ринку праці: жителі півострова повідомляють про звільнення та відправлення до неоплачуваних відпусток. Такі коментарі з’явилися під публікаціями призначеного Росією «голови» півострова Сергія Аксьонова, передає «Комерсант Український» з посиланням на російські пропагандиські ЗМІ.

За словами кримчан, роботодавці затримують зарплати та пропонують написати заяви про звільнення за власним бажанням. У свою чергу місцеві підприємці повідомляють про вимушений простій та відсутність коштів на погашення зобов’язань перед співробітниками та податковою.

Дивіться нас у YouTube: важливі теми – без цензури

«Водіям компанії СК „ГРАД“ затримують видачу заробітної плати за травень, червень. Як зараз бути людям, змушеним піти у відпустки власним коштом і два місяці не одержуючи належних виплат», — написала мешканка Сімферополя.

Її землячка поцікавилася у Аксьонова, “як бути з податками: чоловік займався перевезенням, зараз машина стоїть, заробітку немає”.

Мешканка Керчі розповіла, що її та інших співробітників попросили написати заяви про звільнення. «Як людям виживати у сучасних реаліях? Підприємці закриваються», — спитала вона.

Схожі повідомлення залишили жителі цих та інших міст, зокрема Ялти та Євпаторії. Вони пишуть про скорочення, різке падіння доходів, закриття підприємств, неможливість виплачувати іпотеку та кредити, а також просять владу запровадити податкові канікули для бізнесу.

Індивідуальні підприємці, які займаються ремонтом та обслуговуванням автомобілів, повідомили, що через дефіцит палива клієнтів майже не залишилося.

«Робота практично звелася до нуля… Не хотілося б закриватися чи оголошувати себе банкрутом через відсутність коштів на оплату податків та зарплат», — йдеться в одному із звернень.

Про проблеми із зайнятістю повідомляють не лише користувачі соцмереж. Цього тижня співробітники кримської мережі АЗС «ТЕС» записали відеозвернення до диктатора Росії Володимира Путіна, заявивши, що під загрозою звільнення опинилися близько 2,5 тис. осіб.

26 червня у Криму та Севастополі ввели режим надзвичайної ситуації. Аксьонов заявив, що це необхідно для оперативного вирішення завдань, пов’язаних із життєзабезпеченням населення. Режим НС зберігатиметься до покращення ситуації. У період його дії влада має право обмежувати пересування громадян, зупиняти роботу підприємств та проводити примусову евакуацію.

Перед цим українська влада  анонсувала  «ізоляцію» Криму від Росії і почала бити по логістиці (стратегічним мостам, Керченській поромній переправі, трасі Р-280 «Новоросія»), а також військовим та енергетичним об’єктам півострова.

На цьому тлі у Криму також виникли проблеми з електрикою та водою. Крім того, місцеві жителі почали  повідомляти  про перебої з постачанням продуктів та введення обмежень на їх продаж. Зокрема, в деяких супермаркетах покупцям дозволяють купувати не більше трьох пляшок олії та трьох пачок макаронів в одні руки. У місцевих телеграм-каналах люди скаржилися, що з магазинів зникли цукор, гречка, рис, борошно та сіль.

Читайте нас в Telegram: важливі теми – без цензури

Читають зараз