КПІ повертає навчання офлайн: хто тепер ходитиме на пари очно

27 Червня 17:15

Мета КПІ сьогодні – максимальне введення офлайн-навчання. Проте для цього недостатньо просто “наказати” всім студентам прийти на пари. Про це розповів в інтерв’ю РБК-Україна ректор Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” Анатолій Мельниченко, передає «Комерсант Український».

Кому й коли у КПІ треба ходити на пари очно

“Перше, від чого ми відштовхуємося – безпека”, – повідомив ректор.

Він пояснив, що університет має квоти за кількістю місць в укриттях корпусів та гуртожитків.

“Наша нинішня політика – максимальне введення офлайну. Але ми не можемо просто директивно наказати всім вийти, не забезпечивши сховищами”, – констатував експерт.

З огляду на таку ситуацію, факультетам пропонують варіанти.

“Скажімо, ділити навчання на зміни. Великі лекційні потоки з міркувань безпеки ми в корпуси не виводимо, але лабораторні роботи – студенти мають відпрацьовувати виключно в офлайні“, – розповів Мельниченко.

В цілому, за його словами, у КПІ:

  • 24 факультети та інститути;
  • 106 кафедр.

“Керівники на місцях аналізують свої програми й визначають пріоритетні дисципліни”, – зауважив очільник вишу.

При цьому більшість освітніх програм має від 30% до 50% предметів саме офлайн.

“Така змішана форма дозволяє балансувати. Наприклад, вибіркові дисципліни загальноуніверситетського каталогу (філософію, риторику, психологію особистості та інші предмети для розвитку soft skills) ми виносимо в один конкретний день, який студенти проходять онлайн – щоб не їздити туди-сюди”, – поділився Мельниченко.

Він повідомив також, що “є факультети, які принципово налаштовані на максимальний офлайн“.

“Це – той же факультет електроніки чи Інститут аерокосмічних технологій”, – зауважив ректор.

Крім того, університет зіткнувся “з цікавим феноменом серед айтішників”.

“Багато студентів вже з другого курсу підпрацьовують в IT-компаніях, непогано заробляють і не хочуть витрачати час на дорогу”, – пояснив очільник вишу.

Тобто не університет, а самі студенти виступали проти офлайну.

“Але ми все одно наполягли на своєму. Як це так: КПІ – флагман IT-освіти, а студенти сидітимуть вдома”, – розповів Мельниченко.

Щоб повернути студентів до навчання, на найбільшому факультеті інформатики та обчислювальної техніки (ФІОТ), де навчається 3 500 студентів (а це – як цілий окремий університет) за рік підготували укриття спочатку на 300, а потім ще на 500 осіб.

“Тепер, коли у факультету є сховище на 800 місць, вони можуть гнучко балансувати розкладом і вчитися в офлайні”, – підсумував ректор КПІ.

Читайте нас в Telegram: важливі теми – без цензури

Читають зараз