178 млн євро від Нідерландів: на які ще угоди в енергетиці очікує Україна у Гданську
25 Червня 17:52
Нідерланди нададуть Україні 178 млн євро для підготовки до зими та розвитку розподіленої генерації, а також готуються вже восени передати країні декомісовані газові турбіни. Про це повідомив перший віцепрем’єр – міністр енергетики Денис Шмигаль після підписання Дорожньої карти співпраці між Україною та Нідерландами в енергетичній сфері з міністром зовнішньої торгівлі та розвитку співробітництва Нідерландів Шурдом Шурдсмою на полях URC 2026 у Ґданську, повідомляє «Комерсант Український»
“Ідеться насамперед про координацію дій для підготовки України до опалювального сезону 2026/2027 років, зокрема щодо пошуку та прискореної закупівлі критично важливого обладнання”, – написав він.
За словами Шмигаля, сторони спільно працюватимуть над оцінкою та залученням устаткування з виведених з експлуатації електростанцій Нідерландів для формування резервів та відновлення пошкоджених енергетичних об’єктів в Україні.
Окремий вектор співпраці – розвиток розподіленої генерації, залучення нідерландських технологій і приватного сектору для реалізації відповідних проєктів.
“Ми вже передали партнерам перелік пріоритетних потреб й розраховуємо на постачання когенераційних установок та іншого обладнання для посилення стійкості енергосистеми”, – повідомив перший віцепрем’єр.
Наразі загальний внесок Нідерландів до Фонду підтримки енергетики України вже перевищує 100 млн євро.
Дивіться нас у YouTube: важливі теми – без цензури
За словами Шмигаля загалом м межах Конференції з відновлення URC2026 у Гданську державні та приватні компанії енергетичного сектору України підпишуть угоди на залучення понад 1 млрд євро фінансування.
Він зазначив, що в межах конференції вже підписали угоду на 210 млн фунтів стерлінгів на постачання пального для українських АЕС від британської компанії Urenco.
Також підписали угоду на 300 млн доларів для “Нафтогазу” від американського Ексімбанку, на 90 млн євро для “Укренерго” від Європейського банку реконструкції та розвитку.
Міністр енергетики уточнив, що протягом сьогоднішнього дня українські державні та приватні компанії мають підписати ще 28 угод на суму понад 1 млрд євро.
Читайте нас в Telegram: важливі теми – без цензури