США та Іран завершили перший раунд переговорів у Швейцарії: яких домовленостей досягнуто

22 Червня 07:15

У понеділок, 22 червня, у Швейцарії завершився перший раунд переговорів між США та Іраном щодо остаточної мирної угоди. Вони відбулися в “позитивній і конструктивній атмосфері”, було досягнуто прогресу, і сторони дійшли низки домовленостей. Про це повідомляє РБК-Україна, передає «Комерсант Український»

Згідно із заявою, США та Іран домовилися про створення Комітету високого рівня для забезпечення “політичного нагляду за посередництвом“.

Зокрема, головні переговірники регулярно звітуватимуть перед комітетом, а також очолюватимуть робочі групи, які займатимуться ядерними питаннями, санкціями, групою з моніторингу та вирішення спорів для забезпечення ефективного виконання рамкової угоди.

Крім того, країни досягли ще низки домовленостей:

  • узгоджено дорожню карту для опрацювання остаточної угоди між США та Іраном протягом 60 днів;
  • технічні переговори з усіх питань триватимуть до кінця цього тижня у Швейцарії;
  • США та Іран домовилися створити координаційний центр з врегулювання конфліктів, зокрема для припинення вогню в Лівані.

Що кажуть в Ірані

Тим часом глава МЗС Ірану Аббас Арагчі заявив, що санкції проти іранської нафти були зняті, а частина заморожених іранських активів за кордоном – розморожена. Однак жодних інших подробиць він не надав.

Також іранські ЗМІ повідомляли, що речник іранського МЗС Есмаїл Багаї заявив, що Іран спочатку відмовився від продовження переговорів, які розпочалися в неділю. Причиною цього стали погрози президента США Дональда Трампа.

Зокрема, Трамп в ефірі Fox News сказав, що США можуть “захопити” Ормузьку протоку, а також пригрозив іранській делегації.

Читають зараз