Вдруге за місяць: СБУ уразила нафтоперекачувальну станцію “Второво”, яка забезпечує пальним Москву

27 Червня 20:04

Служба безпеки України завдала другого за місяць удару по нафтоперекачувальній станції «Второво» у Володимирській області, яка є ключовою ланкою в системі постачання паливом Московського регіону та експортних поставок. Про це повідомляє пресслужба СБУ, передає «Комерсант Український».

У відомстві уточнили, що атака була здійснена в рамках затвердженої президентом Володимиром Зеленським 40-денної операції з тиску на Росію з метою примусу її до припинення війни . За попередніми даними, безпілотники вразили технічні будинки об’єкта, після чого відбулася детонація. Це вже друге ураження станції протягом червня — попередню атаку було зафіксовано 10 числа. Про влучення також повідомлялося 24 травня.

Дивіться нас у YouTube: важливі теми – без цензури

«Второво» входить до структури АТ «Транснефть-Верхняя Волга» і є ключовим логістичним вузлом для перекачування світлих нафтопродуктів. Через неї здійснюється транспортування дизельного палива до московського кільцевого нафтопродуктопроводу, а звідти — на великі нафтобази навколо столиці. Крім того, станція забезпечує постачання нафтопродуктів на експорт через порти Балтійського моря.

У ході атаки 10 червня, окрім «Второво», було також вражено станцію «Лобкове» у Володимирській області. Українські сили, як зазначається у заяві СБУ, мають намір і надалі завдавати ударів по об’єктах, які забезпечують енергопостачання та військову логістику Росії.

Удари по нафтовій інфраструктурі продовжують загострювати паливну кризу у Росії. Станом на 25 червня обмеження на продаж палива офіційно діяли у 32 регіонах країни, а також в анексованому Криму та на окупованих територіях України. За підрахунками ЗМІ, проблеми з бензином не торкнулися лише п’яти суб’єктів — Інгушетії, Чечні, Калмикії, Чукотки та Ненецького автономного округу.

Паливний дефіцит став наслідком регулярних атак українських безпілотників на нафтопереробні заводи. За даними Reuters, у травні було уражено 16 підприємств, у червні — ще кілька. В результаті випуск бензину впав на 25% порівняно з червнем минулого року – до 85 тис. тонн на добу, тоді як літнє споживання становить 110 тис. тонн на день.

Читайте нас в Telegram: важливі теми – без цензури

Читають зараз