Biopharma запустить завод у Румунії: у компанії озвучили вартість проєкту

22 Червня 15:01

Біофармацевтична компанія “Біофарма” (Biopharma) планує запуск заводу у м. Арад (Румунія) наприкінці 2027 року, інвестиції у першу чергу 85 млн євро, повідомив президент компанії Костянтин Єфименко агентству “Інтерфакс-Україна”,  інформує «Комерсант Український».

“Ми вже закінчили будувати корпус, до 1 вересня закінчимо підведення всіх інженерних комунікацій. Вже замовили лінію розливу. До кінця червня законтрактуємо реакторне обладнання і все інше технологічне обладнання. В грудні 2027 запускаємося”, – повідомив Єфіменко.

Інвестиції у першу чергу заводу в м. Арад – 85 млн євро, в цілому у румунському проєкті буде чотири черги різного розміру. Сумарні інвестиції в заводи в Ужгороді та Араді біля 500 млн доларів.

Він зазначив, що розвиток компанії не фокусується на окремому проєкті.

“Біла Церква – це наш флагманський завод. Ми не переключаємо увагу, а розвиваємо всі – і Ужгород, і Арад, далі будемо будувати у Латинській Америці”, – сказав Єфіменко.

Дивіться нас у YouTube: важливі теми – без цензури

Єфименко також пояснив, що Biopharma планує побудувати завод у Румунії, однак це є не реалізацією стратегії зменшення залежності від України, а способом “збільшити обіги”.

“Ми вийшли на перероблення вже практично 300 тис. літрів плазми, обіг компанії трохи більше ніж $100 млн, і ми маємо за чотири роки збільшити обіг компанії втричі. Але далі збільшити потужності вже не вийде, потрібно будувати новий завод. Новий завод має бути готовий до 2027 року. Щоб він був готовий до 2027 року, розпочинати потрібно вже завтра”, – сказав він.

При цьому Єфименко зазначив, що залученню інвестицій в Україну нині перешкоджають, зокрема, питання страхування воєнних ризиків, а також виведення дивідендів.

“Біофарму” це питання непокоїть, але не так сильно, тому що ми тут фундаментом пов’язані з Білою Церквою, із землею. Ми тут уже є і будемо. Але мене непокоїть те, щоб сюди приходили інші інвестори, тому що постане питання, кому наша країна потрібна”, – сказав він.

Як раніше повідомлялось, Biopharma планує запустити у Ужгороді у вересні 2026р першу чергу свого заводу з виробництва фармацевтичних продуктів та імунобіологічних препаратів, який забезпечать повний цикл переробки плазми крові. Компанія вже інвестувала в будівництво 67 млн євро, повна вартість першої черги становить 75 млн євро. Обсяги виробництва лікарських препаратів із плазми крові в Ужгороді, згідно з планом, будуть удвічі перевищувати виробництво у Білій Церкві і становитимуть до 1,5 млн літрів плазми крові на рік., проєкт у Румунії ще вдвічі більший.

У компанії розповіли, що Biopharma експортує продукцію до десятків країн і планує розширювати присутність у Європі, на Близькому Сході та в Латинській Америці і далі збільшувати спроможності.

Читайте нас в Telegram: важливі теми – без цензури

 

Читають зараз