Експрокурор САП розкрив деталі справи НАБУ про можливий хабар через Volkswagen Touareg в Агентстві відновлення

22 Червня 15:51

Експрокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Станіслав Броневицький оприлюднив деталі кримінального провадження НАБУ щодо можливого надання неправомірної вигоди посадовцям Агентства відновлення з боку ТОВ «Автомагістраль-Південь», інформує «Комерсант Український» з посиланням на дані телеграм-каналу Броневицького “Бронік”. 

Йдеться про події 2024 року, коли Агентство відновлення та розвитку інфраструктури України очолював Мустафа Найєм.

За словами Броневицького, фабула справи НАБУ стосувалася схеми із придбанням автомобіля Volkswagen Touareg 2024 року, який, за версією слідства, міг бути використаний як прихована форма неправомірної вигоди посадовій особі.

«За версією слідства, службові особи ТОВ “Автомагістраль-Південь” мали намір надати першому заступнику Голови Агентства відновлення Андрію Івку неправомірну вигоду у вигляді Volkswagen Touareg 2024 року випуску вартістю 3 178 100 грн», – повідомив він. 

Далі експрокурор наводить хронологію подій, яку, як він стверджує, встановлено в межах розслідування:

«7 червня 2024 року представник товариства повідомив автосалон в Одесі про необхідність придбати Volkswagen Touareg за готівку та оформити його не на фактичного одержувача, а на іншу особу.
13 червня автомобіль за 3 178 100 грн формально придбала сестра Андрія Івка – Олена Вернидуб.
18 червня Андрія Івка звільнили з посади першого заступника Голови Агентства відновлення.
21 червня, через три дні після звільнення, автомобіль зареєстрували на Олену Вернидуб.
А вже не пізніше 22 червня вона передала братові свідоцтво про реєстрацію та ключі від автомобіля», – зазначив Броневицький. 

Окремо він додав, що автомобіль, за наявною інформацією, міг фактично використовуватися посадовцем:

«Також, за наявною інформацією, на цьому Volkswagen Touareg А. Івко в’їжджав в Україну, а також був зупинений працівниками поліції. Під час спілкування з ними він підтвердив, що це його автомобіль», – уточнив експрокурор.

І попри те, що наведені обставини вже встановлені слідством, процесуальних рішень у справі немає. 

«Усі наведені обставини встановлені під час розслідування цього провадження. Однак НАБУ вже майже два роки розслідує його без результату. Де тут підозра? Що заважає її повідомити?

Чи проблема в тому, що саме повідомлення про підозру вкотре підтвердить: у 2024 році в Агентстві відновлення існувала корупція? Якось незручно, коли антикорупціонери виходять на антикорупціонерів», – прокоментував Броневицький. 

У НАБУ публічно не коментували заяви експрокурора.

Про ТОВ «Автомагістраль-Південь»

Це українська будівельна компанія, яка спеціалізується на будівництві та реконструкції автошляхів, мостів та інших штучних споруд, аеродромних комплексів, гідротехнічних споруд, об’єктів захисту, експлуатація автодоріг.

“Автомагістраль-Південь” створена у 2004 році. 

  • З 2023: «Автомагістраль-Південь» виходить на ринок Румунії, де має вже перші реалізовані проєкти. Здобуто перемогу у декількох мегаконтрактах, реалізація яких запланована на 2027 рік.
  • 2026: В Україні розпочинається програма відновлення ключових автошляхів окремими ділянками, і «Автомагістраль-Південь» “вчергове займає лідерські позиції, виконавши 25% від загального обсягу робіт по країні”, інформується на сайті компанії.

Власником компанії зазначений Олександр Бойко, за даним інформації в YouControl. Згідно з фінрезультатами за 2024 рік, виторг компанії перевищив 14,9 млрд грн (8,2 млрд грн за 2023 рік), чистий прибуток – майже 1,4 млрд грн.

До теми

Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України утворене постановою Кабінету Міністрів України від 13 січня 2023 року шляхом перейменування Державного агентства автомобільних доріг України на Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України (Агентство відновлення) і реорганізації Державного агентства інфраструктурних проектів шляхом приєднання до Агентства відновлення, що стало правонаступником майна, його прав і обов’язків

Першим керівником Агентства відновлення у 2023–2024 роках був Мустафа Найєм, який у червні 2024 року був звільнений урядом. 

27 вересня 2024 року головою Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України призначено Сергія Сухомлина.

Читають зараз