Слідом за ОАЕ: Ірак може вийти з ОПЕК

25 Червня 19:16

Війна на Близькому Сході і пов’язаний з нею нафтовий шок стали однією з причин виходу з ОПЕК одного з найбільших нафтовиробників картелю – Об’єднаних Арабських Еміратів. Тепер таку можливість розглядає Ірак, який сильніше за інших постраждав від перекриття поставок з Перської затоки. Країні доведеться розглянути всі варіанти, якщо його квота в рамках ОПЕК не буде суттєво збільшена, сказав Reuters високопоставлений представник міністерства нафти Іраку, передає «Комерсант Український».

Багдад розглядає можливість виходу з картелю, якщо той не дозволить значно збільшити видобуток, розповіли інші люди, знайомі з ситуацією. Нафта є основним джерелом доходу для країни, що займає друге місце в ОПЕК за обсягами видобутку і є однією з п’яти держав, що його заснували. Квота для Іраку становить 4,378 млн. барелів на добу, і він майже вибирав її до початку війни, видобуючи в лютому 4,2 млн. Але в травні цей показник склав всього 1,48 млн. барелів на добу.

“Ірак працює над відновленням експорту нафти в повному обсязі і націлений найближчими роками довести видобуток до 7 млн ​​барелів на добу”, – заявив представник уряду Хайдер аль-Абуді.

Він відмовився обговорювати можливість виходу із ОПЕК.

Новий прем’єр-міністр Іраку Алі аз-Зейді, який обійняв посаду в травні, заявив у середу: Ірак хоче, щоб картель збільшив квоту з урахуванням його видобувних потужностей та чисельності населення, повідомило державне інформагентство INA.

Дивіться нас у YouTube: важливі теми – без цензури

До питання про розмір квоти слід підійти з усією серйозністю, додав представник міністерства. За його словами, в Іраку розглядали питання про вихід з ОПЕК, але поки що план такий – залишитися в організації та вимагати збільшення квоти:

“Саудівська Аравія та інші союзники з ОПЕК повинні поставитися до цього питання з максимальною серйозністю. В іншому випадку Ірак буде змушений розглянути всі варіанти”, – сказав посадовець.

Однією з причин, через яку ОАЕ оголосили наприкінці квітня про свій вихід із ОПЕК, також були постійні суперечки про розмір квоти, які їм доводилося вести з лідером організації – Саудівською Аравією. ОАЕ були однією з небагатьох країн, які мають резервні потужності для збільшення виробництва. За квоти в 3,4 млн барелів на добу вони в лютому видобували 3,64 млн, а могли б – 4,3 млн барелів.

Обмеження видобутку квотою призводить до простою близько 30% потужностей, доходи від експлуатації яких допомогли б ОАЕ компенсувати втрачені через війну доходи від туризму, фінансів та бізнесу, а також інвестувати у будівництво трубопроводів в обхід Ормузької протоки, писала The Wall Street Journal.

Читайте нас в Telegram: важливі теми – без цензури

Читають зараз