Боротьба за квартал у центрі Полтави: ексдепутат Дмитро Петров записав на себе майно профспілок
23 Червня 13:37
Полтавська обласна прокуратура продовжує судову боротьбу за повернення у власність громади низки об’єктів нерухомості в історичній частині Полтави, інформує «Комерсант Український».
Спір стосується об’єкта, розташованого в кварталі між вулицями Соборності, Просвіти та Антона Грицая, де раніше знаходилося майно обласної ради профспілок. Наразі прокуратура вимагає скасувати право власності на господарську будівлю площею майже 300 квадратних метрів на вулиці Соборності, 37-л, яка перебуває у власності ТОВ «Центр Стройінвест Ко».
За словами прокурора Полтавської області Євгена Гладія, правоохоронці вважають об’єкт самочинним будівництвом. У відомстві стверджують, що споруду звели без належних дозвільних документів, затвердженого проєкту та оформлення земельної ділянки, тому прокуратура звернулася до суду в інтересах територіальної громади.
Дивіться нас у YouTube: важливі теми – без цензури
Втім, суди першої та апеляційної інстанцій уже відмовили у задоволенні позову. Зараз справа перебуває на розгляді Касаційного господарського суду, який має продовжити розгляд 21 липня 2026 року.
Дмитро Петров – колишній депутат Полтавської міськради
Серед осіб, які володіють спірною нерухомістю, значиться Дмитро Петров – колишній депутат Полтавської міськради, який у 2015–2020 роках представляв фракцію «Батьківщина». Також він очолював профспілку підприємців малого та середнього бізнесу та був пов’язаний із діяльністю галузевих профспілкових організацій.
Своєю чергою представники власників наполягають, що будівля існує ще з 1950-х років, а тому не може вважатися самочинним будівництвом. Вони також зазначають, що під час оформлення землевпорядної документації отримували відповідні погодження від органів місцевого самоврядування.
Читайте нас в Telegram: важливі теми – без цензури
Паралельно правоохоронні органи розслідують кримінальне провадження, в межах якого перевіряється достовірність документів, поданих до суду власниками нерухомості. У прокуратурі повідомляють про проведення експертиз та перевірку можливих фактів підроблення окремих документів.
Суперечка навколо майна триває на тлі занепаду частини історичної забудови в центрі Полтави. Зокрема, в аварійному стані перебуває пам’ятка архітектури місцевого значення – Будинок генерал-губернатора на вулиці Соборності, 37, який раніше також належав профспілкам, а нині перебуває у державній власності.
Як писав «Комерсант Український», Печерський суд зняв арешт із Будинку профспілок на Майдані.