Через удари БПЛА: Московський НПЗ зупинив роботу до 2027 року 

24 Червня 18:12

Московський НПЗ «Газпромнефти», який двічі потрапив під удари безпілотників у червні, не зможе відновити роботу найближчим часом, розповіли Reuters два джерела, знайомі з планами підприємства, передає «Комерсант Український».

Єдиний НПЗ Москви, який забезпечує більше третини всіх поставок пального в столицю, зможе усунути пошкодження в кращому випадку до 2027 року, сказали джерела. За словами одного з них, ремонт заводу потужністю 14 млн тонн на рік займе щонайменше півроку.

Через атаки 16 червня та 18 червня на НПЗ було пошкоджено обидві установки первинної переробки нафти. В результаті завод, що випускає на рік близько 3 млн. тонн бензину і стільки ж дизпалива, зупинив роботу.

У песимістичному сценарії вартість ‌відновлювального ремонту на Московському НПЗ може становити $1 млрд, оцінюють аналітики інвестбанку «Сінара». Відновлення роботи заводу може тривати до року, вважають вони.

Після ударів по НПЗ яких у червні, крім Москви, зазнали підприємства в Нижньокамську, Тюмені та Волгограді, а в травні ще 16 заводів, випуск бензину в Росії обвалився на 25% — до 85 тисяч тонн на добу. При цьому літні місяці економіка споживає 110 тисяч тонн автобензину щодня. Таким чином, дефіцит палива на внутрішньому ринку сягає приблизно 20% від споживання.

Дивіться нас у YouTube: важливі теми – без цензури

Бензин пріоритетно везуть до Москви, а регіони один за одним вводять обмеження на його продаж. Офіційні ліміти на «заправках» ввела влада 20 суб’єктів. При цьому неофіційні обмеження поширилися більш ніж на 60 регіонів.

Щоб закрити «дірку» у паливному балансі, уряд уже дозволив НПЗ знизити вимоги до якості бензину до «Євро-3», а також готується розпочати імпорт бензину з Індії.

Читайте нас в Telegram: важливі теми – без цензури

Читають зараз