Ціни знижуються: Трамп заявив, що поставки нафти йдуть через Ормузьку протоку

23 Червня 19:14

Президент США Дональд Трамп у вівторок, 23 червня, сказав, що 19 мільйонів барелів нафти пройшло через Ормузьку протоку в понеділок, 22 червня, зазначивши при цьому у своєму повідомленні в соцмережах, що ціни на нафту знижуються, передає «Комерсант Український».

Трамп також написав, що Тегеран дав згоду на регулярні інспекції своїх ядерних об’єктів, які проводилися б МАГАТЕ на довгостроковій основі, проте іранська сторона заперечує таку домовленість.

«Іран повністю і цілком погодився на ядерні інспекції вищого рівня на тривалий термін (нескінченність!!!), – написав Трамп у публікації в соціальних мережах. – Це забезпечить “ядерну чесність”. Якби вони не погодилися, подальших переговорів не було б!»

Представник МЗС Ірану Есмаїл Багаї у вівторок сказав, що іранська делегація не зустрічалася з головою Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаелем Гроссі у Швейцарії та інспекції пошкоджених ядерних об’єктів Ірану – не заплановані, пише Reuters.

Трамп також зазначив у пості в соціальних мережах, що кораблі ВМФ США залишаться в Ормузькій протоці на випадок, якщо виникне необхідність знову запровадити блокаду іранських портів. Першим кроком для пом’якшення економічного тиску на Іран після підписання меморандуму про взаєморозуміння стало рішення Мінфіну США тимчасово зняти санкційні обмеження до 21 серпня, що дозволить Тегерану продавати нафту та нафтопродукти, а також отримувати оплату за їх постачання.

Трамп попередив, що здійснить рішучі дії, якщо Іран не дотримуватиметься своєї частини домовленостей.

Читають зараз