Українці дедалі частіше лікуються в Google: до лікаря одразу йдуть лише 38%
24 Червня 18:20
Більшість українців у разі проблем зі здоров’ям намагаються впоратися самостійно, не звертаючись по професійну медичну допомогу. Про це свідчать результати опитування, проведеного Rakuten Viber Україна серед понад 17 тисяч користувачів, інформує «Комерсант Український».
Згідно з дослідженням, лише 38% респондентів заявили, що у випадку погіршення самопочуття звертаються до лікаря. При цьому 33% готові дочекатися робочого часу, щоб зв’язатися зі своїм медиком, а ще 5% звертаються незалежно від часу доби чи дня тижня.
Натомість 21% опитаних починають лікування самостійно, ще 18% насамперед шукають інформацію про симптоми та можливі діагнози в інтернеті. Кожен восьмий українець (12%) взагалі нічого не робить, сподіваючись, що проблема мине сама собою, а 11% звертаються за порадою до родичів або знайомих.
Дивіться нас у YouTube: важливі теми – без цензури
Опитування також показало низьку популярність дистанційних медичних консультацій.
Близько 80% українців ніколи не користувалися онлайн-консультаціями лікарів. Лише 3% респондентів регулярно отримують медичні консультації через інтернет, 11% робили це кілька разів, а 5% зверталися до лікаря онлайн лише один раз. Ще 8% повідомили, що поки не мають такого досвіду, але планують скористатися цією можливістю в майбутньому.
Самолікування – не лише звичка
Експерти зазначають, що поширеність самолікування може бути пов’язана не лише з особистими звичками громадян, а й із проблемами доступності медичних послуг. Серед можливих причин називають дефіцит лікарів у окремих регіонах, логістичні труднощі, а також витрати на додаткові обстеження та ліки, які часто лягають на плечі пацієнтів.
Дослідження проводилося методом анонімного онлайн-опитування в офіційному каналі Rakuten Viber Україна. Основну частину респондентів становили користувачі віком від 34 до 45 років, а понад половина опитаних були молодшими за 45 років.
Як писав «Комерсант Український», НСЗУ не готова платити приватним лабораторіям мільярди за «прості» дослідження.